Paranoidní vidění pánů Zahradilů, Miroslav Němcových a jim podobných

26. 04. 2015 14:08:25
S úžasem sleduji - slovy pana prezidenta - hysterii kolem průjezdu Nočních vlků, kteří pořádají jízdu z Moskvy přes Polsko, Slovensko, Česko a Rakousko do Berlína a připomínají si tímto způsobem vítězství sovětských vojsk nad nacistickým Německem před 70 lety. Průjezdem ruských motorkářů Českem by se měla v pondělí zabývat i čeká vláda. O zákaz průjezdu Nočních vlků usiluje iniciativa Open Doors, jejíž zástupci na úřad vlády v pátek donesli petici s 1 170 podpisy. Skupina 75 rádoby osobností veřejného života z České republiky a Slovenska vyzvala úřady svých zemí, jakož i Německo, Polsko a Rakousko, aby neumožnily ruským motorkářům z klubu Noční vlci vstup na území svých států při jejich jízdě. Korunu všemu pak nasazují vysocí představitelé ODS paní Němcová a pan Zahradil, kteří s průjezdem nesouhlasí a to z politických důvodů.

Ať se nám to líbí nebo ne, skutečnost, že část našeho území před sedmdesáti lety osvobodila Rudá armáda, je nezpochybnitelná. Je tedy na zvážení každého jedince v demokratické společnosti si tuto událost připomenout. Přiznám se, že ač jako starosta obce nepatřím mezi tzv. kladeče věnců, rád jsem přijal pozvání kolegy starosty sousední obce patřící do naší farnosti a v pátek se účastnil pietního aktu při této příležitosti. Zazněla státní hymna, promluvil místní pan farář, pravoslavný kněz, zmiňovaný starosta obce a po cca třiceti minutách se při západu slunce hrstka přihlížejících za tónů místní dechovky rozešla do svých domovů. Zítra, v den osvobození Drslavic, zlatěnkou vybarvíme již zašlý text jmen dvou místních padlých partyzánů a jednoho sovětského vojáka na malé mramorové desce umístěné na budově Obecního úřadu a tím já budu považovat ze svého pohledu připomenutí události osvobození obce za důstojné a dostačující. Nikdy si však nedovolím ani náznakem zpochybňovat, když se někdo jiný rozhodne nějak jinak, ale v mezích zákona, připomenout toto kulaté výročí osvobození.

Co se týká ruských motorkářů, není mi známo, že jezdit na motorce je zákonem zakázáno. Není mi také známo, že je zákonem zakázáno připomínat si vítězství v druhé světové válce. Není mi ani známo, že by sem ruští motorkáři jeli dělat nějaké výtržnosti, které by byly v rozporu se zákony této země. Neexistuje rozumný důvod, proč průjezd motorkářů řešit.

Pokud někdo namítne politické důvody - zde mám na mysli např. pana Zahradila nebo paní Němcovou - a ohání se Putinem a já nevím čím ještě, silně to zavání komunistickou totalitou. Dobou, kdy "z politických důvodů" jedni mohli a jiní ne. Dnes je toto vidění světa o to horší, že uvedení se, jakožto vrcholní představitelé Občanské demokratické strany, považují za demokraty. Ptám se, co je demokratického na tom nenechat projet republikou několik desítek ruských motorkářů.

Děsím se toho, co v kontextu tohoto zvráceného uvažování může přijít vzápětí. Paní Němcová a pane Zahradile, neuvažujete též z politických důvodů o tom nevpustit na naše území ruské hokejisty, kteří sem přijedou hrát na mistrovství světa? Vždyť mnozí z nich se také jistě znají s Putinem .. No a co když ti rusáci celé MS nedej Bože vyhrají - umíte si to, vážené "osobnosti" vymezující se proti průjezdu Nočních vlků, vůbec představit?

Autor: Rostislav Mihel | neděle 26.4.2015 14:08 | karma článku: 40.65 | přečteno: 2152x

Další články blogera

Rostislav Mihel

Elektronizace státní správy - vzletný pojem s tristními výsledky

Jako člověk pohybující se většinu svého života ve světě IT technologií upřímně žasnu, jak v roce 2017 může vypadat přístup úřadu směrem k občanovi z hlediska pružné a efektivní komunikace. Posuďte sami z těchto dvou příkladů.

17.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 24.79 | Přečteno: 569 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Jak si Kateřina Lhotská spletla pojmy s dojmy (polemika)

Nějak mi utekl blog Kateřiny Lhotské „Zastavení stíhání Andreje Babiše jako test demokracie“, ale upozornila mě na něj polemika Jiřího Turnera „Zastavení stíhání Andreje Babiše jako lest demokracie“. Přidám rovněž svou polemiku.

18.9.2019 v 11:23 | Karma článku: 19.76 | Přečteno: 685 | Diskuse

Jiří Turner

Plavat proti Protiproudu

Mohlo by se zdát, že to znamená plavat po proudu. Protiproud však ve vodácké terminologii neznamená celkové obrácení toku, ale pouze to, že nás jen trochu pozlobí ta podivná anomálie. Stačí jen nemít Hájka na háčku, ale na háku.

18.9.2019 v 10:48 | Karma článku: 14.93 | Přečteno: 418 | Diskuse

Beata Krusic

Se sokoly za Jarmilkou

Už delší dobu ve mně zvučí jedna stará píseň. Polsko-ukrajinská záležitost, "Hej sokoly". 150 let starý skvost, jeho děj se odehrává v 17. st. za doby polsko-ukrajinské války.

17.9.2019 v 20:11 | Karma článku: 9.74 | Přečteno: 348 | Diskuse

Karel Trčálek

Myslivecká mafie a smrt krásných jelenů

Každou noc mě teď otravují jeleni svým troubením, jelikož mám tu smůlu, že nebydlím u žádné silnice. Ale tu a tam přece jen třeskne v noci výstřel a najednou je ticho

17.9.2019 v 17:32 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 325 | Diskuse

Blog Info

Poslední rozloučení s blogerem Janem Jílkem

Jak jistě většina blogerů ví, opustil nás na začátku prázdnin náš kolega Jan Jílek. Byl terapeutem, ale i režisérem, a jak jinak se s ním naposledy rozloučit než pozváním na uvedení jeho poslední hry.

17.9.2019 v 10:32 | Karma článku: 21.84 | Přečteno: 1202 | Diskuse
Počet článků 78 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2019

Jsem šestým rokem starostou slovácké obce Drslavice a při svém rozhodování se vždy řídím selským rozumem. Starostování vnímám jako službu všem spoluobčanům bez rozdílu. Před tím jsem cca 20 let na různých úrovních pracoval v IT a životní zkušenosti v těchto letech získané se snažím aplikovat na obecním úřadě.

Najdete na iDNES.cz